fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Czyli osiągnąłem swój cel tym filmem 🙂
A co do ruchomego tła, to moje zdanie Pan zna. Ono rozprasza uwagę.
Wydaje mi się, że w naszej branży tło powinno być statyczne.

Pozdrawiam

Witam Pana.
proszę o odp.
mój znak towarowy(zgłoszony w UP) wymyślił grafik komputerowy, on też uzurpuje sobie do niego prawo ponieważ on go stworzył ,ja od niego znaku go nie odkupiłem ,nie mam umowy kupna.Grafik twierdzi że to on ma materiały żródłowe i dlatego on również jest jego właścicielem.
kto jest wobec tego właścicielem ja czy On.

Panie Bogusławie

Obawiam się, że to grafik może mieć rację. Pisałem o Pana problemie tutaj. Stworzyłem również nagranie na ten temat:

Zasada jest taka, że jeżeli grafik nie przekazał Panu praw autorskich do utworu (logo) pozostają one przy nim. Tym samym powołując się na te prawa może doprowadzić do tego, że ochrony na znak Pan nie uzyska. Ewentualnie później może takie prawo ochronne unieważnić.

Pozdrawiam

Bardzo często jest tak, że firmy nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo ważna jest ochrona znaku towarowego. Nie robią z tym nic a jak przychodzi co do czego to jest płacz i zgrzytanie zębów. Nie wyobrażam sobie takiego przypadku gdy np. marka coca-cola nie zastrzegła sobie swojego loga. Dla ciekawych obecnie napis coca-cola wart jest 77 miliardów dolarów, więc to nie są małe kwoty i na pewno warto 😉

Witam,
Jeśli chcę zastrzec logo firmy i nazwę co powinnam zrobić? Chodzi mi o zastrzeżenie w krajach UE. Czy abym mogła przystapić do zastrzeżenia międzynarodowego muszę przejść całą procedurę w Urzędzie Patentowym w Polsce, a dopiero po uzyskaniu dokumentów składać wniosek dalej?

Pani Natalio.

Najpierw musi się Pani zdecydować czy chce chronić nazwę czy logo firmy. Więcej na ten temat piszę tutaj. Aby ochrona obowiązywała w całej UE znak trzeba zarejestrować w OHIM w Alicante w Hiszpanii. Chodzi o wspólnotowy znak towarowy. Aby chronić znak towarowy na wiązkę krajów w trybie międzynarodowym musi Pani już mieć chroniony znak na jakimś terytorium. Albo jako znak krajowy w Polsce, albo właśnie znak wspólnotowy w UE.

Polecam skorzystać z usług rzecznika patentowego, który zajmie się dla Pani formalnościami.

Pozdrawiam

Witam
Nurtuje mnie ciągle czy nieznacznie różniąca się wersja znaku (nie chodzi o kolor, ale o nieco przesunięty w pionie element) jest kolejnym znakiem, który trzeba odrębnie rejestrować?

Witam,
mam pytanie odnosnie czasu po jakim dostaje sie takie swiadectwo z urzedu, mam znak zarejestrowany, ktory przeszedl pomyslnie weryfikacje i wszystko zostalo oplacone.
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz,
Magdalena

To nie jest wcale zły pomysł 🙂
Niemniej jeżeli dostała już Pani ochronę na znak towarowy to samo świadectwo jest już zwykłą formalnością.
Prędzej czy później Urząd je przyśle.

wszystko sie wyjasnilo, list zostal wyslany w lipcu i ponoc nikt go nie odebral i zostal zwrocony do nadawcy, swiadectwo zostanie wyslane ponownie,
pozdrawiam

Witam,

Czy istnieje możliwość korekty danych właściciela znaku towarowego z uwagi na błąd w formularzu rejestracyjnym? Świadectwo co do tego znaku zostało już wydane z uwzględnieniem błędnych danych.

Dzień dobry. Na świadectwie rejestracji nic już nie można poprawić. Urząd Patentowy nie wyda kolejnego poprawnego. Pytanie czy błąd jest z Pana winy czy urzędu. Niektóre drobne błędy można w rejestrach poprawić.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410