fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Dzień dobry,
Chcielibyśmy zastrzec nasz znak towarowy (logo i napis obido)
interesuje nas osobno na terenie RP i unii europejskiej. Bardzo proszę o informację jaka jest u pana aktualna opłata za zgłoszenie znaku towarowego oraz ile będzie trwał cały proces.
Dziękuję,
Pozdrawiam,
Joanna Piotrowska

Czyli tylko w Polsce ochorona obejmuje 10 lat a w innych krajach nie? Publikację informacji o udzielonym prawie ochronnym czyli tłumacząc dla kogoś nie w temacie to po co to? W klasach są zgrupowane towary więc jak firma zajmuje się sprzedażą ubrań to jeśli będzie chciała sprzedawać także kurtki i buty to oznacza wyższą klasę? To międzynarodowe biuro należy do Szwajcarii czy nie jest instytucją państwową? Trochę to dla mnie dziwne…czy w przypadku jak się jest artystą i stworzy się cytat a także rysunek to w tych przypadkach także są takie formalności?

W 98% państw ochrona znaku towarowego jest przyznawana na 10 lat.
Informacje o udzielonym prawie ochronnym dokonuje się w Wiadomościach Urzędu Patentowego. Chodzi o to aby każdy zainteresowany mógł się dowiedzieć jakie znaki towarowe zostały zarejestrowane (i np. wybrać inną niekolizyjną nazwę).
Więcej o klasach towarowych pisałem w tym artykule. Akurat klasa 25 dotyczy odzieży, obuwia i nakryć głowy. Tym samym czy użyjemy nazwy ogólnej (odzież) czy szczegółowej (kurtka) wszystko zamknie się w jednej klasie i kosztach dla jednej klasy.
WIPO jest organizacją międzynarodową zajmującą się ochroną własności intelektualnej.
Co do ostatniego pytania to odeślę do mojego artykułu tłumaczącego różnicę pomiędzy własnością intelektualną a przemysłową. Znaki towarowe (ochrona marki) należy do własności przemysłowej. Prawa te przyznawane są na wniosek. Natomiast to co jest utworem w myśl prawa autorskiego chronione jest z mocy ustawy bez konieczności rejestrowania.

Dzień dobry,
jestem zainteresowany zastrzeżeniem swojego logo. Proszę o informację jaka będzie opłata za rejestrację znaku towarowego w moim przypadku.
Pozdrawiam

Panie Mikołaju, bardzo dziękuję za wartościowe treści, którymi się Pan dzieli na blogu. Moje pytanie odnosi się do konkretnych kosztów zastrzeżenia nazwy firmy oraz grafiki. Czy można zastrzec obie rzeczy w jednym wniosku online i ponieśc jednorazowy koszt 400 zł? Przynależę tylko do jednej klasy.
Pozdrawiam Pana serdecznie!

Dzień dobry. Mam do zastrzeżenia pomysł . Jaki jest koszt w pomocy przy zastrzeżeniu ? I jaką mam pewność, że ktoś z kancelarii takiego pomysłu nie opatentuje ?

Pozdrawiam

Tomasz Traczyk

Dzień dobry Panie Tomaszu.

Jestem w stanie pomóc Panu w zastrzeżeniu pomysłu o ile kwalifikuje się on do takiej ochrony. Na początek zachęcam Pana do lektury artykułu, w którym wszystko dokładnie opisałem: Pomysł na biznes: 9 sposobów na jego skuteczną ochronę prawną.

Rozumiem, że może się Pan obawiać, że ujawniając nam swój pomysł przekażemy go dalej lub wykorzystamy. Musi nam Pan jednak zaufać. Raz, że coś takiego to byłoby wizerunkowe samobójstwo dla nas. A na opinię pracujemy już 29 lata. A po drugie zawód rzecznika patentowego to zawód zaufania publicznego jak sędzia, radca prawny czy adwokat. Za taki numer straciłbym uprawnienia do wykonywania zawodu.

Pozdrawiam

Dzień dobry, chciałbym zastrzec swoją nazwę firmy. Jaki byłby koszt to znaczy jaka będzie opłata za zgłoszenie znaku towarowego na Polskę w jednej klasie?

Dzień dobry. Mam dwa pytania.
Czy w przypadku odmowy zarejestrowania logo, Urząd Patentowy zwraca opłatę za zgłoszenie znaku towarowego?
Drugie pytanie dotyczy typu ochrony. Mam unikalną nazwę (która sugeruje produkt, jednak nie zawiera żadnego używanego w języku słowa) i unikalne logo. Co będzie lepszym wariantem ochrony? Nazwa czy logo?

Dzień dobry Panie Sebastianie.
Nie, urząd patentowy nie zwróci opłaty za zgłoszenie znaku towarowego. W Polsce jest i tak dobrze bo opłaty dzielone są na dwie części. Pierwsza przy zgłoszeniu i druga po pozytywnej decyzji o rejestracji. Jeżeli otrzymamy decyzję negatywną to to nie płacimy drugiej kwoty. Przy rejestracji znaku unijnego urząd wymaga pełnej kwoty, czyli minimum 850 EUR a ochrony może w ogóle nie dać. Pieniędzy naturalnie też nie zwróci.

Z tego co Pan pisze to jeżeli można to uważam, że najlepiej zgłaszać do ochrony znak słowny. Z tym, że nie jest tak, że jedna z tych form jest zawsze lepsza od drugiej. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Wszystko pisałem w artykule o tym co lepiej chronić nazwę czy logo firmy.

Dobry wieczór,
Chciałabym zastrzec nazwę firmy oraz logo oraz produkt, który wykonujemy zarówno w PL jak i w Unii.
Bardzo prosiłabym o przesłanie mi informacji o kosztach rejestracji znaku towarowego oraz jak to załatwić.
Najlepiej by było gdyby udało nam się też porozmawiać.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Cupiał

Dzień dobry,
czy ma sens zastrzeżenie nazwy bloga (i domeny o tej samej nazwie), jako znaku towarowego, jeśli zamierzam sprzedawać e-booki i używać na nich logo bloga? Być może, w przyszłości będę sprzedawać również inne produkty (nie elektroniczne) z logo bloga.

pozdrawiam
Marta Wisniewska

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410