fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych dla przedsiębiorców.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Tworzę także

Włącz się do dyskusji

Genialny blog! Jestem laikiem a mimo to wydaje mi się, że rozumiem o czym Pan pisze! To już całkiem sporo 🙂 Wyjątkowo mnie ciekawi ochrona marki, także ze strony prawnej. Ogromny plus za ebooka! Inspirujący. Ciekawi mnie przy tym praktyka. Jeśli chciałbym zarejestrować znak towarowy w jednej klasie dla jednego towaru, to inny przedsiębiorca może zarejestrować taki sam znak w tej samej klasie dla innego towaru? Ochrona terytorialna jest dla mnie jasna ale ta merytoryczna już trochę mniej…

Miło mi to słyszeć. Dziękuję.

Odpowiadając na Pana pytanie. Na pewno taka osoba nie mogłaby posługiwać się identycznym logo. Tutaj obowiązują prawa autorskie. Mówimy więc jedynie o przypadku identyczności fonetycznej. Co do towarów/ usług z danej klasy to nie mogą być one identyczne ani podobne. Wszystko więc zależy od konkretnego przypadku. Zdarza się, że w wyniku przeszukiwania baz danych trafiamy na podobny znak znajdujący się w klasie która nas interesuje. Jednak dokładniejsza lektura pozwala ustalić, że same towary mocno się różnią. Klasy są dość obszerne i czasami znajdują się tam niepodobne do siebie towary. Tym samym kto inny jest ich nabywcą i sprzedawane są w odmiennych warunkach.

Pozdrawiam serdecznie. Gratuluję artykułu…Przekazałem do FB.Wiele firm, osób prywatnych, stowarzyszeń rejestrujących domeny w Polsce i poza Polską,zapomina, że rejestracja bez znaku towarowego (nazwy) w urzędzie patentowym w Polsce ale i tam gdzie mieszkam(Berlin),jest wielkim ryzykiem.Znam przypadki w których firma mająca portal wraz z reklamami,z wysoką pozycją w alexa.com ,niestety przegrała z firmą(osobą prywatną),która miała identyczne nazwy domen ale zarejestrowanych jako znaki towarowe.W dodatku ta firma, ubezpieczyła nie tylko portal(są specjalne polisy) ale i swoje znaki towarowe.Proszę serdecznie, Pana , pomimo braku czasu, na dodatkowy artykuł,który poinformuje czytelników i osoby zainteresowane o korelacji znaku, marki towarowej z polisą ubezpieczeniową.Wiem , że temat jest trudny.Jestem music software programatorem, muzykiem (GEMA) ale i infobrokerem.Wielu właścicieli firm w Polsce,a nawet wydawnictw nie rejestruje nazw domen w urzędzie patentowym jak i nie ubezpiecza portali.Wydaje mi się,że polisy IT są bardzo ważne dla portali i wydawnictw.Co to ma wspólnego z tematem?Zapoznałem się z informacją na tej stronie:https://www.united-domains.de/trademark-clearinghouse/…Dziękuję za uwagę.Jestem mile zaskoczony Pana Portalem i bardzo ważnymi informacjami,które pozwalają prywatnym osobom czy firmom zaoszczędzić czas ale i pieniędze.Sukcesów i klientów,życzę Panu jak i powodzenia w życiu prywatnym.Marek Lipski.Berlin/Forst.

Panie Marku dziękuję za komentarz.

Tak się składa, że właśnie piszę o kwestiach domen internetowych i znaków towarowych. Również w kontekście nowych możliwości jakie daje wykupienie domen z końcówką będącą znakiem towarowym np. .bmw . I zgodzę się, że wiele portali nie chroni znaków towarowych. A czy mógłby Pan coś więcej napisać o „o korelacji znaku, marki towarowej z polisą ubezpieczeniową”? Nie bardzo rozumiem czego ta polisa miałaby dotyczyć.

Pozdrawiam

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 534 854 936