fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Dzień dobry,
Panie Mikołaju, czy zmiany w zakresie opłaty podstawowej i opłaty za przedłużenie ochrony unijnego znaku towarowego, standardowo dotyczyć teraz będą tylko jednej klasy towarowej?

świetny blog, pozdrawiam

Zawsze miło słyszeć takie słowa.

Dziękuję.

A co do Pana pytania. Z cennika jasno wynika, że opłaty będą pobierane od klasy. Zmiana będzie korzystna dla osób rejestrujących znak w jednej klasie. Jeżeli ktoś będzie miał ich 3 zapłaci więcej. Niemniej opłaty za przedłużenie ochrony są wyraźnie niższe.

Pozdrawiam

Dzień dobry, czy po wejściu tych zmian nadal będzie można posługiwać się skrótem CTM przy podawaniu numeru rejestracji unijnego znaku towarowego?

Pozdrawiam,

Panie Mikołaju, Pana blog już nie jeden raz mi rozjaśnił sytuację ze znakami towarowymi 😉
Skoro zmieniają się przepisy i teraz to przedsiębiorcy będą musieli zadbać o to, by znak towarowy nie został zarejestrowany po raz drugi przez kogo innego, to czy istnieje możliwość sprawnego i samodzielnego monitoringu znaków, które się pojawiają przez przedsiębiorców? Biuletyny, z tego co widziałem są bardzo obszerne, więc sprawdzenie ich wymagać będzie stanowczo za dużo czasu, a mimo wszystko chciałbym osobiście nad tym czuwać. Istnieją może jakieś programy albo aplikacje, których mógłbym użyć?

Poza Biuletynami Urząd udostępnia na swojej stronie również bazy zarejestrowanych znaków. Proszę jednak pamiętać, że szukać należałoby również znaków podobnych. Czyli bezpiecznie co miesiąc (albo maksymalnie co 2,5) powinien Pan od teraz robić takie poszukiwania. Alternatywnie czytać najnowsze BUP-y. No i jest opcja 3 – zlecić taką usługę rzecznikowi patentowemu.
Pozdrawiam

Witam,
zarejestrowałem swój znak na EUIPO (logo + znak słowny). Po czasie otrzymałem od nich wiadomość, że zmieniają moją nazwę z „Nazwa” na „N Nazwa”. W elemencie graficznym zawarta jest literka „N” i pod spodem jest pełna „Nazwa”. Obawiam się, że w żaden sposób nie będe mógł chronić swojej marki ponieważ element słowny jest podany jako „N Nazwa”. Czy mam rację? Jak mogę się odwołać?

Wydaje mi się, że ekspert rozpatrujący Pana sprawę uznał, że źle zapisał Pan wersję słowną znaku. Sygnet musiał wyraźnie wskazywać na literę N. Oczywiście teraz ochrona znaku będzie oceniana przez całościowe wrażenie jakie wywołuje. Musi Pan jednak pamiętać, że główny akcent ochronny położony jest na elementach dominujących i dystynktywnych znaku. Innymi słowy jeżeli główne słowo jest fantazyjne to ono w pierwszej kolejności będzie zabezpieczone. Literka N będzie elementem drugorzędnym znaku.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410