fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Jak wygląda to w sytuacji gdy znak towarowy mam na siebie jako osobę fizyczną nieprowadząca działalności gospodarczej a udzielam licencji dla firmy odpłatnie. Czy wtedy ograniczenie 5 lat istnieje?

A co z sytuacją jeśli został zarejestrowany ZWW w EUIPO na firmę jednoosobową, czy można go przepisać na osobę fizyczną (właściciela tej samej firmy)?

Formalnie to taki znak jest zarejestrowany na osobę fizyczną ale prowadzącą działalność gospodarczą. Jeżeli tej działalności już Pan nie prowadzi to należy dokonać zmian w rejestrze.

Dzień dobry,

Mam takie pytanie co do grona uprawnionych do rejestracji ZT. Mianowicie czy jedno przedsiębiorstwo np. sp. z o.o. może zarejestrować drugiej spółce ZT? Czy rejestracja zawsze jest ” na siebie” (z wyjatkiem pelnomocnikow oczywsicie)?

Pozdrawiam

Wojtek

Dzień dobry. Czy osoba fizyczna jest zwolniona z opłat wynikających ze zgłoszenia tak w kraju, jak i za granicą? Ewentualnie jakie są warunki konieczne do spełnienia, aby takie zwolnienie z opłat uzyskać?
Pozdrawiam,
Janusz

A co ze skutkami podatkowymi udzielenia licencji? Czy jeżeli osoba prywatna udzieli odpłatnej licencji spółce na korzystanie znaku towarowego, to działanie takie będzie uznane przez organy za działalność gospodarczą, podlegającą opodatkowaniu VAT itd?

Witam,

Czy sprawa dotyczy tylko Polski? Czy można nie mieć firmy i zastrzec znak na osobę fizyczną na wszystkie kraje UE? A jak jest z zastrzeganiem wzoru przemysłowego? (a raczej na razie projektu/pomysłu?) . Czy też można nie mieć firmy i zastrzec swój pomysł?

Dzień dobry Pani Hanno. Nie dam sobie ręki uciąć, że w każdym kraju UE można znak towarowy lub wzór przemysłowy zarejestrować na os. fizyczną, ale stawiam, że w przynajmniej 95% tak. Dotyczy to również EUIPO. Zastrzeżenie pomysłu to jednak dużo bardziej skomplikowana sprawa o której obszernie pisałem w tym artykule.

Witam😁
Pracuję na umowę zlecenie dla siostry i wymyśliłam fajną nazwę na jeden z produktów, ktory sama robię. Chcialabym aby ta nazwa stała się nazwą mojej działalności, którą otworzę w okresie 2-2,5 roku😁Przez ten czas popracuje u siostry i będę posługiwać się ta nazwą. Czy moge zarejstrowac juz teraz ta nazwe? W tym przypadku to rejestracja nazwy czy znaku? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam 😁 Monika

Dzień dobry Pani Moniko. O ile tylko w oparciu o tę nazwę siostra nie rozkręca swojego biznesu to nie widzę przeszkód aby zarejestrować znak towarowy na siebie. Jeżeli ma Pani wątpliwości co to jest znak towarowy to polecam mój obszerny artykuł na ten temat pt.: Rodzaje znaków towarowych.

Pozdrawiam
Mikołaj Lech

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410