fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Na pewno rejestrowanie pomysłów pomogłoby twórcom w dłuższej perspektywy czasu. Jednak często patrząc „tu i teraz” może się okazać że koszta takiej rejestracji przewyższają możliwości niektórych ludzi.

W przypadku wynalazków chronionych międzynarodowo ma Pan racje. Koszty robią się ogromne. Tutaj dobrym pomysłem okazuje się pozyskanie inwestora. Myślę, że za jakiś czas ten temat opiszę dokładniej.

Pozdrawiam

Już się z gąską witałem 🙂 … a tu nie ma się czego czepnąć 🙂 — no – niczego, dosłownie niczego … już węszyłem w wykazie przedmiotów, że może brak topografii układów scalonych … a, tu bach i SĄ, pod wykazem, jak wół – są – wyraźnie i do rzeczy :)) …
… myślę sobie, może że jeśli pojawia się pojęcie konwencji paryskiej, to przydałoby się wspomnieć o konwencji berneńskiej … ale dochodzę do wniosku, że to najmniej istotne w tym wątku – idealnie opisującym rozróżnienie … słowem BRAAAWOOO !

Świetny artykuł, przedstawienie w formie infografik jest przejrzyste . Niestety nadal dużo firm nie chroni swojej marki, narażając się tym samym na wrogie przejęcia.

Witam, piszę pracę licencjacką o rejestracyjnej ochronie znaków towarowych w przedsiębiorstwie. Mam pewien problem mianowicie nie jestem pewna co do wymogu jaki musi spełniać znak towarowy, aby mógł być zarejestrowany. Wcześniej musiał on spełniać kryterium przedstawienia go w sposób graficzny. Podobno WIPO od 2017 roku zniosło ten wymóg. Jak sytuacja wygląda w EUIPO i w Polsce? Mam nadzieję, że mi Pan pomoże. Z poważaniem Martyna Rosińska

Dzień dobry Pani Martyno.
Ten wątek poruszyłem w moim ostatnim artykule pt. „Niekonwencjonalne znaki towarowe„. Faktycznie od 2017 r. w EUIPO a od 16 marca 2019 r. w Polsce nie ma już wymogu graficznego przedstawienia znaku. Znak nadal musi być jednak w rejestrze przedstawiony dostatecznie jasno i precyzyjnie aby każdy mógł się z nim zapoznać.

Jeżeli chodzi o takie ogólne wymogi to można zarejestrować każdy znak o ile nie występują żadne bezwzględne lub względne przeszkody w rejestracji. Więcej znajdzie Pani w moim artykule o unieważnieniu znaku towarowego.

Pozdrawiam
Mikołaj Lech

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410