fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Uwielbiam czytać Pana bloga, pomimo że nie zajmuję się prawem. Wszystko jest opisane w tak prosty i jednocześnie rzetelny sposób, że czytanie bloga przy kawce to sama przyjemność 😀 Pozdrawiam!

Super blog, bardzo dużo potrzebnych informacji. Mam jednak pytanie, po opatentowaniu znaku, rozpoczęciu sprzedaży towarów, znak towarowy po np 3 latach został uniewazniony. Czy wnioskodawca unieważnienia może żądać ode mnie odszkodowania za używania tego znaku przez 3 lata?
Rozumiem że uniewazniony patent nie chroni mnie również przez te 3 lata kiedy był opatentowany i mogę mieć z tego powodu duże problemy. Prosze o wypowiedzenie się co Pan sądzi o takiej sytuacji
Pozdrawiam
Artur 🙂

Dzień dobry Panie Arturze.
Często powtarzam, że rejestracja znaku towarowego nie legalizuje marki. W obecnej procedurze można zastrzec znak będący oczywistą kolizją do znaku już chronionego. W takim przypadku uprawniony do tego znaku może nie tylko unieważnić nasz znak ale również pozwać nas za okres kiedy łamaliśmy przysługujące mu prawa. To czy swój znak towarowy zarejestrowaliśmy nie jest okolicznością łagodzącą.

Bardzo ciekawy blog i świetne podcasty. Ma Pan radiowy głos. Mam do Pana pytanie: czy w przypadku zgłoszenia znaku towarowego w jednym dniu przez dwóch różnych przedsiębiorców obu przysługuje prawo niezależnie od siebie jak w przypadku wynalazku? Czy też należy skorzystać z prawa sprzeciwu lub wniosku o unieważnienie znaku towarowego? Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

Dzień dobry Pani Marto. Cieszę się, że miło się mnie słucha 🙂 Co do Pani pytania to miałem okazję kiedyś rozgryzać tę kwestię dla jednego z naszych klientów. Okazuje się, że w takim przypadku obaj przedsiębiorcy maja takie same prawa do zgłoszonego znaku. Inaczej było bodajże w pierwszej ustwie o znakach towarowych z 1919 r. Wtedy znaczenia miał numer zgłoszenia.

Dziękuję, za świetny artykuł. Zastanawiam się w jaki sposób postępować gdy konkurent chce zastrzec znak towarowy podobny do naszego, a jesteśmy w okresie po terminie na wniesienie sprzeciwu, a przed wydaniem decyzji o udzieleniu prawa ochronnego. Na sprzeciw już za późno, a na wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji za wcześnie…

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410