fbpx

Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.
[Więcej >>>]

zarejestruj znak towarowy
6 Cze

Seminarium pt.: “Prawne aspekty ochrony swojej marki”

Pod koniec maja miałem przyjemność poprowadzić zamknięte seminarium pt.: “Prawne aspekty ochrony swojej marki”. Całe spotkanie miało miejsce na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym i skierowane było do członków Bydgoskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Kogo spłoszyła tego dnia deszczowa pogoda niech żałuje.

Prawne aspekty ochrony swojej marki

 

Na spotkaniu często nawiązywałem do tematów poruszanych na tym blogu. Niektóre omawiałem szerzej a o innych tylko wspominałem. Generalnie jednak jeżeli kogoś zainteresował jakiś wątek, bardzo często mógł o nim poczytać więcej właśnie w tym miejscu.

Prawne aspekty ochrony swojej marki

 

Nie ograniczałem się jednak tylko do tematyki znaków towarowych. Mówiłem jak można chronić swoją markę na gruncie prawa autorskiego oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wspominałem o zagrożeniach, które czekają na początkujących przedsiębiorców oraz sposobach na uniknięcie kosztownych pomyłek. Wszystko w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂

Prezentacja - Prawne aspekty ochrony swojej marki

Obiecałem podzielić się z uczestnikami prezentacją z wykładów. Znajdziecie ją zabezpieczoną hasłem:

>tutaj<

Jeżeli nie pamiętacie “tajnego” hasła skontaktujcie się ze mną droga mailową.
 

Na końcu chciałem Wam podziękować za obecność oraz za niełatwe pytania, które mi zadawaliście. Atmosfera, którą udało się stworzyć była bardzo dobra. Mam nadzieję, że nasze spotkanie okaże się dla was przydatne. Zawsze gorąco kibicuję każdej osobie, która planuje założyć własną firmę.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Mikołaj Lech

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj Czerwiec 7, 2013 o 14:06

Witam Pana,
wartość seminarium oceniam bardzo wysoko. Treści, które Pan Mikołaj “sprzedał” otworzyły mi oczy na sprawy znaków towarowych i wartości intelektualnej, których nie byłem świadom. Jednak jak to mówią, nigdzie nie trafia się przypadkowo. 🙂 Polecam seminarium szczególnie przedsiębiorcom, gdyż jak to mawiają “nieznajomość prawa szkodzi”. Z przyjemnością uczestniczyłem w seminarium, dobrze się słucha ludzi, którzy opowiadają o ważnych sprawach z taką pasją.
Pozdrawiam Pana imiennik
Mikołaj 🙂

Odpowiedz

Mikołaj Lech Czerwiec 7, 2013 o 21:34

Witam Panie Mikołaju 🙂

Na prawdę miło słyszeć takie słowa. Przez te dwie godziny starałem się przekazać maksimum wiedzy i jednocześnie was nie zanudzić. Jeżeli jest Pan zadowolony to odbieram to jako dobrze wykonane zadanie.

Mam nadzieję, że będzie okazja spotkać się jeszcze na jakiś wykładach.

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz

Aleksandra Czerwiec 9, 2013 o 15:22

Miałam okazję pogratulować Panu osobiście ale zrobię to też tutaj. Wykład był bardzo ciekawy. Myślę, że dobrze poukładał nam wszystko w głowach. Dziękuję również za obiecane materiały 🙂

Widzę, że blog też prezentuje się bardzo dobrze. Na pewno będę tutaj często zaglądać. Życzę więc wytrwałości w pisaniu i do zobaczenia mam nadzieję na jakiejś konferencji.

Odpowiedz

Mikołaj Lech Czerwiec 10, 2013 o 14:04

O wytrwałość proszę się Pani Olu nie martwić. Pisanie sprawia mi większa przyjemność niż przypuszczałem. Tylko ten natłok obowiązków sprawia, że nie wrzucam na bloga więcej artykułów.

Niemniej dziękuję za ciepłe słowa i Pozdrawiam

Odpowiedz

Robert Czerwiec 10, 2013 o 16:02

Witam,

Gratuluję rzetelnego i bardzo wartościowego seminarium. Pan Mikołaj zwrocił uwagę na kilka ważnych konkretow. Często zapominamy o takich sprawach lub wydają nam się mało istotne, jednak konsekwencje takiego podejścia mogą być dotkliwe. Dzięki temu będziemy pamiętać na co powinniśmy uważać.

Czekam na kolejne seminaria i artykuły na blogu 🙂

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mikołaj Lech Czerwiec 13, 2013 o 19:38

Cieszę się, że seminarium się Panu podobało. Na pewno w takiej czy innej formie się powtórzy. Po co jednak czekać na wykłady 🙂 na blogu będę na bieżąco poruszać co ciekawsze zagadnienia. Zachęcam również do zadawania pytań pod wpisami.

Pozdrawiam Panie Robercie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: