Slider
25 Lip

Wyborcza.Biz – Romet, czyli wartość znaku towarowego.

Mam przyjemność poinformować, że kolejny z blogowych wpisów został opublikowany na portalu:

Wyborcza.Biz - Romet, czyli wartość znaku towarowego.Z artykułem możesz się zapoznać tutaj:

Romet, czyli wartość znaku towarowego.

 

Poruszam tam ciekawą kwestię, jak znak towarowy może pomóc w przypadku bankructwa. Większość ludzi traktuje rejestrację nazwy w Urzędzie Patentowym jako zabezpieczenie przed nieuczciwą konkurencją. Okazuje się jednak, że korzyści z ochrony firmowego logo mogą się pojawić również na innym polu. Znak towarowy można bowiem wycenić i sprzedać. Mam nadzieję, że Cię zaciekawiłem.

Zapraszam do lektury 🙂

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


 

Mikołaj Lech

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Lech Lipiec 25, 2013 o 08:20

Link nie linkuje do artykułu.

Jeśli już mówimy o majątku likwidacyjnym firmy, to oprócz znaku towarowego warto pamiętać o wartości posiadanych domen internetowych – co ciekawe, w tym przypadku posiadanie domeny ze swoim znakiem towarowym może przeszkadzać, z kolei posiadanie domeny z popularnym słowem (np. opony.pl) sporo zwiększa wartość firmy. Nieraz natomiast się zdarza, że bankrutujące firmy “oddają rynkowi” całkiem fajne domeny.

Odpowiedz

Mikołaj Lech Lipiec 25, 2013 o 10:56

Dziękuję za zwrócenie uwagi, coś pomieszałem z linkowaniem, ale już jest ok. Ciekawa uwaga z tymi domenami. Faktycznie ciężko byłoby firmie sprzedać domenę, która zawiera jej zarejestrowany znak towarowy. Nabywca przecież nie mógłby swobodnie z tej domeny korzystać. Tego problemu nie ma z domenami typu: dom.pl. Swoją drogą jest chyba wielu ludzi, którzy poluje na atrakcyjne domeny internetowe a nawet normalnie się z tego utrzymuje.

Odpowiedz

Lech Lipiec 25, 2013 o 11:00

Oczywiście, że jest wielu ludzi, jest to nawet cała branża – tutaj największe forum na ten temat http://di.pl Warto mieć na uwadze, że przy wyborze nazwy dla firm (“firmy dla firmy :)”) należy pamiętać też o domenie (czy wolna itp.).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: