fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

To prawda, że to plaga … Zresztą po rejestracji sp. z o.o. też otrzymałem 3 „oferty handlowe” skłaniające mnie do wpisania się na jakieś niby urzędowe spisy spółek.

Dobrze Mikołaju że o tym mówisz!
Rafał 🙂

Tak to plaga. Z tym, że przy DG i spółkach faktury są na grosze (100-300 zł). Przy znakach zabawa jest o duże pieniądze nawet 2 tys. EUR.
Ostatnio mignął mi wzór pisma od naciągaczy, który zarejestrowali spółkę o nazwie Krajowy Rejestr Sądowy Sp. z o.o. Dla mnie szok, ze to przeszło.

Szanowny Panie, tak ciekawie opowiada Pan o znakach towarowych 🙂 Ciszę się bardzo, że trafiłam na Pańskiego bloga przed terminem egzaminu z tej dziedziny prawa 🙂

Dzień dobry Pani Anno.
Bardzo miło mi to słyszeć. Być może tego nie widać w samych artykułach czy kilkuminutowych filmach, ale wkładam w ich przygotowanie masę serca i czasu. Po 5 latach tworzenia zgromadziło się myślę wiele wartościowej treści. Cieszę się, że mogła Pani z tej bazy wiedzy korzystać.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Mam pytanie. Czy jest jakaś ochrona prawna przed takimi wyłudzeniami? Osobiście nie podoba mi się to , że nadrukowali w swoim piśmie do mnie logotyp zarejestrowany przez nas w Urzędzie Patentowym,

Panie Mateuszu oczywiście można ich pozwać za próbę oszustwa, ale to są spółki z o.o. założone na słupy. Jedyną ochroną jest nie danie się naciągnąć. Nawet jak jeden rejestr zostaje zlikwidowany natychmiast pojawia się kolejny. Dopóki przedsiębiorcy im płaca dopóki naciągacze będą lgnąć do tego jak ćmy do ognia.

Dzień dobry!
Po powrocie z urlopu w skrzynce pocztowej znalazłem list nadany z Ewidencji Własności Przemysłowej, 00-950 Warszawa, al. Niepodległości 128 nawołującym do dokonania opłaty na rachunek 601775000121975700000145939 w terminie do 9.08.2018 r. Opłatę wykonałem 13.08 2018 r , cztery dni po terminie. Pieniądze wróciły tego samego dnia. (konto nie aktywne) Chcąc zadzwonić do Ewidencji Własności Przemysłowej zorientowałem się, że pismo nie zawiera danych takich jak nr. telefonu tylko adres korespondencyjny. Szukając w internecie kontaktu telefonicznego natknąłem się na pana stronę.
To bardzo dobra pomocna strona. Dziękuję serdecznie.
z poważaniem
Krzysztof Dziaduch

Panie Krzysztofie najwidoczniej miał Pan dużo szczęścia. Z tego co wiem policja po sygnałach o takich pismach doprowadza do zablokowania konta w banku. Te najczęściej zakładane są na tzw „słupy”. Przelew odbił się bo nie było możliwości dalszych wpłat na konto.
Na przyszłość proszę uważać bo takie listy będą przychodzić ponownie.
Pozdrawiam

Witam, niestety padłem ofiarą tej firmy. Nie minęło jeszcze 10 dni, także chciałbym wysłać do nich odstąpienie od umowy jednak nigdzie nie mogę znaleźć tego egzotycznego adresu, o którym Pan pisał. Bedę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,
Michał Machaczka

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410