fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Warto dodać Mikołaj, że ochronę uzyskuje się na 10 lat. Czyli, dekadę później wraca „ból” wydania sporej sumki. Można jeszcze spojrzeć na ten wydatek inaczej: „to tylko ok. 10.000 pln rocznie”.

Myślę, że przy założeniu, że ma się chronione większość cywilizowanego świata te koszty nie zabijają. Patrzmy na to oczami firm, które mają międzynarodowe interesy. Jeżeli ktoś eksportuje towary do 100 krajów to 10 tys. rocznie wydaje na waciki 🙂

Dla porównania u nas w Polsce na taką roczną ochronę zapłacilibyśmy średnio jakieś 100 zł.

Pozdrawiam

Niestety ale jak ktoś chce prowadzić interesy to musi pogodzić się z wydatkami. Podatki, pracownicy, biuro, obsługa prawna i jeszcze tysiąc innych rzeczy – po to ma się przychód aby za to wszystko zapłacić 🙂

Zgadzam się. To jest po prostu koszt prowadzenia biznesu. Poza tym na taką skalę o której piszę w artykule działają firmy mające milionowe przychody. W tym kontekście te opłaty stanowią jedynie promil kosztów. Nie jest przecież ich celem blokowanie rynku czy nadmierne obciążanie przedsiębiorców.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410