fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Mikołaj – nie ukrywam, że z prawdziwą przyjemnością czytam Twoje wpisy. Tak było i tym razem. Szczególnie interesujące są historie gdzie mały podmiot wygrał albo przynajmniej nie przegrał (ugoda) z gigantem. Widać też, że aspekt wizerunkowy ma dla renomowanych marek na tyle duże znaczenia, iż skłonne są skorygować swoje nieco czasami rozdęte ego w trosce aby negatywnie nie wypaść w oczach opinii publicznej. Pzdr i powodzenia.

Dzięki Leszku.
Apple jest jedną z tych firm, które maja agresywną (ofensywną) politykę ochrony własności intelektualnej. Niekiedy jednak ociera się to o śmieszność. Kiedy sprawę podchwytują media i leje się „hejt” marka mocno traci wizerunkowo. Osobiście uważam, że nie trzeba od razu bać się giganta. W niektórych przypadkach roszczenia są absurdalne (np. to związane z Nowym Jorkiem). No, ale dzięki takim sprawom mam co opisywać 🙂
Pozdrawiam

Przyznaje, że jestem zdziwiony Pańską odosobnioną opinia o sporze o domenę ap.pl vs Apple Dla mnie absurd pozwu był oczywisty, dlatego też podjąłem walkę z największa firma Świata i ją wygrałem.
Pozdrawiam
Artur Janiszewski

Panie Arturze szczerze gratuluję.
Wyroki w sprawach gdzie stroną są znaki renomowane bywają różne. Często wygrywają giganci. Przykładem może być ostatnio zakończony spór o Gino Rossi.
Może chciałby Pan przesłać mi uzasadnienie wyroku na adres? Chętnie opisałbym go na blogu.
Pozdrawiam

witam
posiadam 15 letni telefon IPhone model WIP330 od Linksys, /nie od Apple/

więc wydaje mi się że:
Spór o domenę internetową iphone.com.pl
„Tutaj sprawa, która chyba budzi najmniej kontrowersji”

no to się nie zgodzę

Zresztą Apple przegrał sprawę w sądzie z Cisco i nie ma wyłączności do zastrzeżonego znaku towarowego iPhone.

pozdrawiam

Nie ma wyłączności na ten znak, ale gdzie? Apple ma porejestrowanych dziesiątki znaków na całym świecie. Fakt, że w jakimś miejscu nie uzyskał ochrony nie oznacza, że ta nie obowiązuje na innym terenie. Przypadek, który Pan opisał jest ciekawy i z punktu prawa oczywisty. Skoro istniała marka urządzeń elektronicznych już 15 lat temu, to Apple nie może zabronić posługiwania się tym znakiem towarowym. Inna sprawa, że tak jak wskazałem Apple często wchodzi w spory nawet jeżeli szanse na wygraną są niewielkie.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410