Slider
4 Lis

Nagranie 7 – Co grozi za naruszenie znaku towarowego?

Wśród prawników popularne jest powiedzenie:

  nieznajomość prawa szkodzi i nikogo nie usprawiedliwia

Niestety efekty tego widzę na co dzień w trakcie swojej pracy.

Często znaki towarowe naruszają nie tyle przestępcy w kominiarkach na głowach co nierozważni przedsiębiorcy. Wchodzą po prostu w nazwy, nie sprawdzając wcześniej czy ktoś już ich nie zarejestrował. Czasami w ogóle nie wiedzą, że znaki towarowe chroni się w urzędzie patentowym. Jeżeli taka sprawa trafi do sądu nauka może się okazać bolesna i kosztowna.

Szerzej pisałem o tym w artykule:

Co grozi za naruszenie znaku towarowego?


Film, który tutaj widzisz jest niejako uzupełnieniem tamtego wpisu.

Co ciekawe pamiętaj, że nie każde pismo od prawnika oznacza, że złamałeś prawo. Obserwuję, że niektóre firmy lubią postraszyć konkurencję. Żądają zmiany nazwy nawet od przedsiębiorców, którzy posługują się mocno różniącymi się określeniami.

Jeżeli się przestraszysz i zmienisz nazwę, zrobisz to niepotrzebnie.

Zapraszam do oglądania 🙂

 

 

Interesuje Cię prawna ochrona marki?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


 

Mikołaj Lech

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Patrycja Listopad 4, 2014 o 14:53

Po pierwsze gratuluję kolejnej merytorycznej wypowiedzi.
Po drugie z każdym nagraniem prezentuje się Pan lepiej. Widać duży progres. Chciałabym zapytać jakiej kamery Pan używa do nagrywania filmów? Też chciałabym takie, ale jeszcze mi tak ładnie nie wychodzi.

Odpowiedz

Mikołaj Lech Listopad 4, 2014 o 15:00

Dziękuję Pani Patrycjo.
Cieszę się, że widać progres. Staram się “słuchać ludu”. Znajomi mówią co by poprawili a co robię dobrze. Przykładowo odchodzę z nagrań z boku. Teraz będę patrzył tylko w obiektyw. No i oczywiście musi być uśmiech 🙂

Nie odpowiem na pytanie o obiektyw, bo przy nagraniach pomaga mi kolega, który się na tym zna. Przekaże mu Pani pytanie i pewnie w wolnej chwili się tutaj wypowie

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mikołaj Listopad 25, 2014 o 13:00

Witam Pani Patrycjo,
nagrania realizujemy przy pomocy 2 aparatów Canon z obiektywami Samyang i Tamron jeden szerokokątny drugi Zoom. Dźwięk z wypowiedzi zbieramy przy pomocy rejestratora dźwięku wysokiej jakości, który rejestruje dźwięk i zapisuje w formacie .wav.

Korzystamy również z oświetlenia filmowego odpowiedniego dla tego typu nagrań – Lampy Fresnel oraz KinoFlo.

Jeżeli chodzi drugą część Pani pytania to duży wpływ na jakość wykonanego materiału ma postprodukcja filmowa, czyli montaż, koloryzacja filmu i dodanie efektów specjalnych do materiału wideo. Polecam profesjonalne programy, z których korzystamy: Final Cut Pro lub Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects oraz czasami Blackmagic Design DaVinci Resolve.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana naszymi usługami lub poradą to zostawię swój kontak:
Mikołaj Grajnert
884 662 191
http://markfilm.com.pl/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: