fbpx

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

To prawda posiadanie znaku się po prostu opłaca. Amortyzacja, pomoc przy okazji bankructwa czy w ogóle pewność, że nie łamiemy czyichś praw to tylko kilka atutów. Mimo wszystko nadal zaskakuje mnie to jak wielu przedsiębiorców praktycznie nic nie wie o tych sprawach. No ale w tym momencie wchodzę ja z moim blogiem 🙂 O amortyzacji napiszę coś niedługo.

Pozdrawiam Panie Robercie

[…] Polega to na sprawdzeniu, czy nazwa, którą chcesz zastrzec ma szansę uzyskać ochronę. W takim przypadku bada się zgłoszenia krajowe (Polska), wspólnotowe (UE) lub zgłoszenia w procedurze międzynarodowej rejestracji (na wybraną wiązkę krajów). Wyniki badania często nie są jednoznaczne. Szczególnie jeżeli istnieją znaki podobne do twojego. W tym miejscu rzecznik patentowy bazując na swojej wiedzy oraz doświadczeniu jest w stanie odpowiedzieć ci na pytanie czy twoje zgłoszenie ma sens. O badaniu szerzej miałem okazję pisać >tutaj<. […]

Panie Mikołaju!

Z przyjemnością czyta się Pański blog, cieszę się, że mogłem tu trafić. Niemniej jednak, mam bardzo proste pytanie, wręcz naiwne: jak się ma ochrona firmy osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą z tytułu art. 43(10) KC do uzyskania ochrony znaku towarowego w postaci nazwy tegoż jednoosobowego przedsiębiorstwa? Czy opłaca się uzyskiwać ochronę znaku towarowego w takiej sytuacji?

Pozdrawiam serdecznie!
Michał

Panie Michale dziękuję za komentarz.

Sprawa jest ciekawa i pewnie godna opisania w osobnym artykule. Tak na prawdę istnieją różne przepisy poruszające kwestie oznaczeń przedsiębiorców na rynku. Poza KC o którym Pan mówi jest i ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ustawa prawo własności przemysłowej czy w określonych przypadkach prawo autorskie. Znak towarowy warto rejestrować bo daje to nam dodatkowa ochronę. Proszę zwrócić uwagę, że w CEIDG jest masa przedsiębiorców działających w tej samej branży i posługujących się podobnymi określeniami. Nikt tego nie weryfikuje. Podobnie sytuacja wygląda przy rejestracji spółki. To doprowadza później do konfliktów. Jeżeli tylko nie rejestrujemy znaku jawnie w złej wierze to bardzo trudno takie prawo unieważnić. Tym samym po skutecznej rejestracji znaku możemy rozwijać swój biznes.I to jest główna wartość, która widzą przedsiębiorcy.

Pozdrawiam

Tak, sprawdziłam. Dzięki za artykuł. Teraz mam prawie pewność,że nazwa , którą wymyśliłam dla własnej firmy, nie jest zastrzeżona i nie ma takiej zarejestrowanej nawet w krs.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410