fbpx
Blog nagrodzony przez
Urząd Patentowy RP
Urząd Patentowy RP

Chcesz 1000 EUR dofinansowania na ochronę marki?

Skontaktuj się ze mną:

Jako rzecznik patentowy, specjalizuję się w rejestrowaniu znaków towarowych. Pomogę Ci uzyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

zastrzezenie-nazwy-firmy-kancelaria-lech-q
ebook-o-ochronie-marki

Podobał Ci się ten artykuł?

Pobierz darmowy eBook o ochronie marki
  • zawiera kluczowe informacje o ochronie marki
  • otrzymał wyróżnienie od Urzędu Patentowego
  • napisany jest prostym i zrozumiałym językiem
  • opisuje najczęstsze błędy przedsiębiorców
  • zawiera proste rady jak chronić swoją markę
  • pobrało go już ponad 1800 osób!

Zobacz również

Włącz się do dyskusji

Bardzo ciekawy artykuł! Szczególnie historia z tatuażem wilka wydała mi się ciekawa. Nie przyszłoby mi do głowy rozważać czy tatuaż na czymś ciele może łamać prawa autorskie, a tu proszę.

Często spotykam się w branży z opisem np. produkt x (producenta y) jest zamienny/zamiennikiem z produktem z (producenta s). Czy jest to zgodne z prawem kiedy dana firma jest dystrybutorem producenta y, a producent s jest konkurencją? Często firmy podają ze nazwa handlowa jest własnością producenta s i używają nazwy producenta s tylko informacyjnie. czy w ogóle jest to zgodne z prawem jak tak w jakim przypadku?

rozumiem ale nie do końca czyli jak np produkuje pokrowce samochodowe to moge na nich dać napis MAN VOLVO DAF i napisac ze nie uzywam ich logo tylko napisy służą do określenia do jakiego modelu auta maja służyc???

bo wielu sprzedawców pokrowców tak robi ale czy to zgodne z prawem czy już korzystanie z cudzego znaku?

Czy jeśli chcę wydrukować na koszulkach mojej firmy logo producentów sprzętu na którym pracuję, muszę prosić o zgodę bezpośrednio właścicieli tych znaków?
Problem jest taki, że większość to zagraniczne firmy ale z dystrybutorami w Polsce.

Witam i dziękuję za bardzo dobry artykuł

Chciałem się jeszcze o coś zapytać, co jest dla mnie nie jasne.

W skrócie, czy można sprzedawać kurs obsługi danego programu komputerowego z jego nazwą. Nazwa programu jest zarejestrowanym znakiem towarowym. Sam posiadam oryginalny program, ale firmy konkurencyjnej (tańszy zamiennik, mniej popularny)

Czy mogę legalnie użyć nazwy programu w tytule oraz opisie samego kursu (oczywiście nie posługując się ich logiem, itp – chodzi o użycie nazwy programu, który jest najbardziej popularny, a nie tego, który kupiłem, chociaż działają niemal identycznie)?

Np. [Nazwa programu] dla początkujących – kurs obsługi programu?

Z góry dzięki za pomoc!

Dzień dobry
Moim zdaniem jeżeli odbiorcy nie będą mieli najmniejszej wątpliwości, że jest to prywatny kurs uczący obsługi takiego programu to może się to mieścić w dozwolonym użytku znaku towarowego.

Witam sredecznie,

chciałbym przerabiać i sprzedawać bezprzewodowe ładowarki od chińskiego producenta. Są one dostępne w legalnej sprzedaży na terenie EOG.
Przeróbka polegałaby jedynie na zmianie górnej części obudowy na drewnianą z personalizowaną grafiką. Dolna część ładowarki zostałaby nienaruszona z zachowaniem logotypu producenta, tylko że chciałbym zmienić opakowanie na swoje.

1. Czy taka ingerencja i dalsza sprzedaż byłaby legalna bez łamania prawa do znaku towarowego czy muszę uzyskać na to zgodę producenta?
2. Czy mogę na opakowaniu umieścić swoje logo i czy muszę na opakowaniu lub w opisie na stronie www zawrzeć info o producencie?

Panie Mikołaju, po przeczytaniu artykułu naszło mnie jedno pytanie, niejako na marginesie głównego zagadnienia:
jakim cudem w logo Falubazu Zielona Góra znajduje się Myszka Miki? Czy to nie stanowi naruszenia prawa do znaku towarowego oraz praw autorskich? (no chyba, że mają odpowiednie licencje, w co szczerze wątpię).

Dobre pytanie. Sam się zastanawiałem czy mają na to zgodę. Z drugiej strony logo jest w takiej formie od bodajże 50 lat więc nie chce mi się wierzyć, że ten temat nie był przez ten czas jakoś rozwiązywany.

Napisz do mnie mikolaj@kancelarialech.pl Zadzwoń +48 575 999 410