fbpx

Mikołaj Lech

rzecznik patentowy

Prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.
[Więcej >>>]

zarejestruj znak towarowy
7 Mar

Jak założyć firmę? Pobierz darmowy ebook

Jak założyć firmę - Andzrej KozdębaMam dla Ciebie dobrą informację.

Tak się ostatnio złożyło, że miałem swój wkład w tworzenie kolejnego ebooka. Z pierwszym, możesz się zapoznać tutaj.

Jako, że zawsze staram się rozpowszechniać przydatną wiedzę, nie mogłem odmówić autorowi, kiedy poprosił mnie o komentarz.

Otrzymujesz więc całkowicie za darmo, solidną dawkę wiedzy.

 

Andrzej Kozdęba stworzył praktyczny poradnik dla przyszłych przedsiębiorców. Na ponad 50-ciu stronach szczegółowo opisał nie tylko jak założyć firmę. Rozłożył ten proces na czynniki pierwsze, przeanalizował i podzielił się swoimi uwagami.

Dlaczego warto zapoznać się z treścią ebooka pt.:

Jak założyć firmę?

Moim zdaniem najdziesz tam bardzo przydatne rady.

Prawdę mówiąc jest to wiedza, którą i tak byś zdobył. Jednak na zasadzie prób i błędów, samemu próbując “przeżyć” na niełatwym rynku. A jak pewnie już wiesz sporo firm jest zamykanych już w pierwszych dwóch latach swojego istnienia.

W tym kontekście warto wiedzieć jak nie podwyższać tych statystyk

 

W środku znajdziesz 8 rozdziałów. A śród nich te odpowiadające na pytania:

Jak wybrać odpowiednią nazwę firmy?

Dobra nazwa w jednej chwili zostanie zapamiętana przez klientów. Zła spowoduje, że znikniesz z ich pola widzenia. Wymyślenie czegoś prostego acz oryginalnego nie jest proste. Odpowiadając na kilka pytań postawionych przez autora, możesz sobie zdecydowanie ułatwić to zadanie.

Jak zrobić dobre logo?

Logo spełnia w obrocie bardzo istotne funkcje. Ma przyciągać uwagę potencjalnych klientów oraz zachęcać do zakupu. Powinno też wywoływać określone wrażenia estetyczne u odbiorcy. Nie można też zapominać, że w samej swej istocie powinno pozwalać na zidentyfikowanie, które produkty należą do danego producenta.

Pamiętaj – ludzie kupują oczami!

Jak chronić markę firmy?

W tej części znajdziesz wywiad ze mną.

Poruszałem tam problemy, które szeroko omawiam tutaj na blogu. Jeżeli więc jesteś jego gorliwym czytelnikiem będzie to dla Ciebie jedynie powtórka. Sporo osób nadal jednak wie o prawnej ochronie marki na prawdę niewiele.

Jak zbudować wizerunek eksperta?

Oczywiście najważniejsza jest realna wiedza. Co Ci jednak po niej skoro klienci nie będą traktowali Ciebie jako specjalisty. Wiedząc o tym, warto podjąć kroki, które pomogą Ci zmienić ten stan rzeczy. A sposobów na to jest na prawdę wiele.

Przy czym to co mi się osobiście bardzo spodobało to końcowa rada autora- bądź autentyczny. Nie chodzi więc o udawania kogoś kim się nie jest.

I absolutnie się z tym zgadzam.

 

To oczywiście drobny wycinek spraw, które są tam ujęte. Uważam, że ebook Jak założyć firmę, to napisane prostym językiem, wartościowe źródło wiedzy. Polecam Ci więc przygotować sobie gorący kubek kawy i rozpocząć lekturę. Na prawdę warto.

Pozdrawiam

 

Interesuje Cię prawna ochrona marki?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@kancelarialech.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: