Slider
29 Sty

Drugie urodziny bloga :)

Czas płynie jak szalony. To już drugi rok od kiedy piszę na moim blogu. Urodziny to dobra okazja do refleksji i podsumowań. No i jest jak w życiu. Z niektórych rzeczy jestem zadowolony a nad innymi jeszcze bym popracował. Zeszły rok był zaskakujący, bogaty w nowe doświadczenia i inspirujący.

Wiele się wydarzyło 🙂

 

 
Na pewno był to dla mnie ekstremalnie pracowity okres. A i tak mam wrażenie, że nie zrobiłem wszystkiego co chciałem. Mimo wszystko bilans wychodzi zdecydowanie na plus.

 

Jestem systematyczny.

Udaje mi się pisać średnio 1 artykuł tygodniowo. Teraz  jest ich ponad 120. I co ciekawe to jest również coś z czego jestem niezadowolony. Pomysłów na artykuły mam bardzo dużo. Przynajmniej 3 tygodniowo. Jednak fizycznie nie mam tyle czasu na pisanie. Musiałbym niczym Michał Szafrański z bloga “Jak oszczędzać pieniądze” rzucić pracę i poświęcić się pisaniu. Jednak kiedy tylko mogę – tworzę. Znajomi przebąkują o moim pracoholizmie, ale to nie prawda. Jeżeli nasza praca jest naszą pasją nie pracujemy 🙂

 

Liczba czytelników bloga potroiła się!

Rok temu fantazjowałem jak to by było, gdyby na bloga trafiało dwa razy więcej osób. To był dość ambitny cel. Nie jestem pewien nawet, czy uważałem go wtedy za osiągalny. Tymczasem rzeczywistość pozytywnie mnie zaskoczyła 🙂

Jest was 3 razy więcej niż przed rokiem!

A statystyki powoli, acz systematycznie ciągle pną się w górę. Bardzo mnie to cieszy. Myślę, że jakość sama się obroni. Lepiej pisać mniej artykułów, ale na wyższym poziomie.

 

Zacząłem nagrywać

To było coś o czym myślałem od dawna. Nie chodziło jednak o wrzucanie do sieci czegokolwiek. Chciałem, aby materiały były na przyzwoitym poziomie. Sam ciągle się uczę i mam nadzieję moje nagrania są coraz lepsze.

Muszę Ci się przyznać, że nie lubię oglądać siebie na ekranie komputera. To trochę tak jak słyszymy swój nagrany głos. Jest jakiś inny- dziwny 🙂 Niemniej szczególnie te moje ostatnie nagrania wyszły całkiem dobrze. Myślę więc, że zmierzam w dobrą stronę.

 

Poprawiłem wygląd bloga

Najważniejsza jest treść i tego nie da się przeskoczyć. Osobiście jednak uważam, że wszystko powinno być przedstawione w ładnej formie. Skorzystałem z pomocy mojego kolegi, który jest nie tylko grafikiem ale i projektantem. Kiedy akurat nie projektuje wyglądu pociągów w bydgoskiej PESIE ogarnia layout bloga. Uważam, że teraz blog prezentuje się naprawdę dobrze.

 

Wygrałem w konkursie Urzędu Patentowego RP

Wiele już o tym pisałem, więc tutaj jedynie o tym napomknę. Najważniejsza instytucja zajmująca się w Polsce własnością przemysłową nagrodziła mój blog. Ciężko mi będzie to przebić w nadchodzącym roku.

Co ciekawe jak się dowiedziałem w trakcie rozdania nagród, pracownicy urzędu patentowego również są czytelnikami mojego bloga.

Tak więc serdecznie ich z tego miejsca pozdrawiam.

 

Kontakt z czytelnikami

Wielu z was do mnie dzwoniło i pisało. Miałem okazję zmierzyć się z realnymi problemami przedsiębiorców. Często słuchałem opowieści o tym jak dana firma się tworzyła. Nie zawsze to był typowy amerykański sen. Szczególnie wśród osób, które musiały emigrować z Polski. Takie rozmowy zawsze są bardzo ciekawe. Od takich osób można się wiele nauczyć. Niektóre z nich naprawdę inspirowały.

 

Jeżeli z okazji urodzin miałbym sobie czegoś życzyć, to powiem tak. Niech wszystko rozwija się tak dobrze jak dotychczas. Nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba 🙂

Tobie z kolei dziękuję za to, że jesteś moim czytelnikiem.

Obiecuję nie zwalniać tempa.

 

Pozdrawiam serdecznie

Mikołaj

 

Interesuje Cię prawna ochrona marki?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


Mikołaj Lech

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Rafał Chmielewski | e-Marketing Prawniczy Styczeń 29, 2015 o 12:46

Mikołaju, serdecznie i szczerze Ci GRATULUJĘ! 🙂

Rafał

Odpowiedz

Mikołaj Lech Styczeń 30, 2015 o 09:25

Dzięki Rafale 🙂

Odpowiedz

M. Styczeń 29, 2015 o 22:54

serdecznie gratuluję wszystkich osiągnięć i spełnienia większości określonych celów w przeciągu tych 2 lat 🙂 Twoje blogi zdarza mi się odwiedzać codziennie, kiedy szukam pomocy w temacie pwp, ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z tymi tematami. Twoje posty i filmy są przyjemne w odbiorze i zrozumiałe nawet dla laików. Oby tak dalej, pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Mikołaj Lech Styczeń 30, 2015 o 09:25

Bardzo miło to słyszeć.
Dziękuję

Odpowiedz

Marcin Luty 3, 2015 o 12:22

gratulację postępów 😉 dobrze się czyta Twojego bloga więc pewnie nie raz tu jeszcze zagoszczę 😉

Odpowiedz

Mikołaj Lech Luty 3, 2015 o 16:01

Dzięki Marcinie.
Czyli grono czytelników się powiększa 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: