Ja zawsze polecam sprawdzić, czy dany prawnik w ramach deklarowanej specjalizacji prowadzi bloga. Jeżeli pisze od kilku lat, to mnie to przekonuje.
Wiem po sobie jak bardzo taka twórczość rozwija.
Z jednej bowiem strony do artykułu muszę się przygotować (rozgryźć dane zagadnienie), a z drugiej po kilku latach pisania odzywają się o mnie klienci z tego typu problemami.
Systematycznie prowadzony blog wymusza na jego autorze doszkalanie się, a rykoszetem sprawia, że rośnie jego doświadczenie z tego typu sprawami.
Najlepsze w Polsce blogi prawnicze możesz znaleźć na stronie LexMonitor. Straciłem rachubę ile ich teraz jest, ale podejrzewam, że coś około 140. Za każdym stoi adwokat, radca prawny lub rzecznik patentowy. Jestem pewien, że znajdziesz tam specjalistę z interesującej Cię działki prawa.
Dodatkowo chciałem Ci jeszcze polecić blogi warte uwagi:
Blog o obrocie nieruchomościami
Autorem jest radca prawny Andrzej Krysta.
Miałem okazję korzystać z jego pomocy. Umówiliśmy się na telefoniczną poradę prawną i przez 45 minut omówiliśmy wszystkie interesujące mnie tematy. Byłem pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia autora. Zresztą jaka to była dla mnie oszczędność czasu. W niecałą godzinę dowiedziałem się tego, czego samemu szukałbym kilka dni. Poza tym nie miałbym pewności, że dobrze wszystko zinterpretowałem.
Łatwiej i taniej jest skonsultować się ze specjalistą.
Blog o ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa
Autorem jest radca prawny Robert Solga.
Roberta możesz kojarzyć 7 odcinka mojego podcastu. Odbyliśmy wtedy bardzo ciekawą rozmowę o tym co grozi dobrze prosperującej firmie ze strony kluczowych pracowników. Robert również jako pierwszy w naszej grupie ruszył z własnym podcastem. Zdecydowanie warto być na bieżąco z tym co tworzy.
Blog o rozwodzie i separacji
Autorem jest adwokat Agnieszka Swaczyna.
Co prawda prawo rodzinne nie jest w zakresie moich zainteresowań, ale w życiu prywatnym prędzej czy później każdy się z nim zetknie. Pani Agnieszka pisze na tyle ciekawie, że od czasu do czasu podczytuję jej bloga. A jeżeli ktoś z mojego otoczenia potrzebuje pomocy specjalisty od pr. rodzinnego to wiesz kogo im polecam.
Zobacz również:
- Jak fantazyjna powinna być grafika opisowego znaku towarowego?
- Jak wygląda zastrzeżenie nazwy firmy w Polsce?
- Jakie są rodzaje znaków towarowych?
- Wymyśliłem nazwę firmy. Czy mam do niej prawa autorskie?
- Jak chronić nazwę firmy? 5 mitów, które mogą zniszczyć Twoją firmę!
- Czy trolle od znaków towarowych działają w Polsce?
- Program Współpraca w Ochronie Praw a podróbki na Allegro
- Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem?
Hej Mikołaj, serdecznie dziękujemy za polecenie Tajemnicy Przedsiębiorstwa, bardzo miło znaleźć się w tak zacnym towarzystwie. Pozdrowienia również dla Andrzeja i Agnieszki. 🙂
Cześć Kasiu.
Jak to się mówi jakość sama się obroni. Robert robi swoim blogiem świetną robotę to i znalazł się w moim zestawieniu.
Pozdrawiam