Slider
17 Lis

Blogi, które czytam i polecam.

Jeżeli zaglądasz od czasu do czasu na mój blog to wiesz, że jestem wielkim fanem specjalizacji prawniczej. Zresztą poświęciłem temu osobny odcinek mojego podcastu (link). Pytanie tylko jak tego specjalistę znaleźć. Kancelarie prawne zawsze piszą na swoich stronach o specjalizacji. Tylko czy za tym idzie realna wiedza? Nie masz pewności.
 

 
Ja zawsze polecam sprawdzić, czy dany prawnik w ramach deklarowanej specjalizacji prowadzi bloga. Jeżeli pisze od kilku lat, to mnie to przekonuje.

Wiem po sobie jak bardzo taka twórczość rozwija.

Z jednej bowiem strony do artykułu muszę się przygotować (rozgryźć dane zagadnienie) a z drugiej po kilku latach pisania odzywają się o mnie klienci z tego typu problemami.

Systematycznie prowadzony blog wymusza na jego autorze doszkalanie się a rykoszetem sprawia, że rośnie jego doświadczenie z tego typu sprawami.

Najlepsze w Polsce blogi prawnicze możesz znaleźć na stronie LexMonitor. Straciłem rachubę ile ich teraz jest, ale podejrzewam, że coś około 140. Za każdym stoi adwokat, radca prawny lub rzecznik patentowy. Jestem pewien, że znajdziesz tam specjalistę z interesującej cię działki prawa.
 
Dodatkowo chciałem Ci jeszcze polecić blogi warte uwagi:

Blog o obrocie nieruchomościami

Autorem jest radca prawny Andrzej Krysta.

Miałem okazję korzystać z jego pomocy. Umówiliśmy się na telefoniczną poradę prawną i przez 45 minut omówiliśmy wszystkie interesujące mnie tematy. Byłem pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia autora. Zresztą jaka to była dla mnie oszczędność czasu. W niecałą godzinę dowiedziałem się tego, czego samemu szukałbym kilka dni. Poza tym nie miałbym pewności, że dobrze wszystko zinterpretowałem.

Łatwiej i taniej jest skonsultować się ze specjalistą.

 

Blog o ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa

Autorem jest radca prawny Robert Solga.

Roberta możesz kojarzyć 7 odcinka mojego podcastu. Odbyliśmy wtedy bardzo ciekawą rozmowę o tym co grozi dobrze prosperującej firmie ze strony kluczowych pracowników. Robert również jako pierwszy w naszej grupie ruszył z własnym podcastem. Zdecydowanie warto być na bieżąco z tym co tworzy.

 

Blog o rozwodzie i separacji

Autorem jest adwokat Agnieszka Swaczyna.

Co prawda prawo rodzinne nie jest w zakresie moich zainteresowań, ale w życiu prywatnym prędzej czy później każdy się z nim zetknie. Pani Agnieszka pisze na tyle ciekawie, że od czasu do czasu podczytuję jej bloga. A jeżeli ktoś z mojego otoczenia potrzebuje pomocy specjalisty od pr. rodzinnego to wiesz kogo im polecam.

 

Mikołaj Lech

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Katarzyna Listopad 17, 2017 o 16:52

Hej Mikołaj, serdecznie dziękujemy za polecenie Tajemnicy Przedsiębiorstwa, bardzo miło znaleźć się w tak zacnym towarzystwie. Pozdrowienia również dla Andrzeja i Agnieszki. 🙂

Odpowiedz

Mikołaj Lech Listopad 23, 2017 o 03:12

Cześć Kasiu.
Jak to się mówi jakość sama się obroni. Robert robi swoim blogiem świetną robotę to i znalazł się w moim zestawieniu.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: