Slider
15 Sty

70 sekund do własnej firmy – darmowy ebook

70 sekund do własnej firmyPrace nad nim trwały kilka miesięcy, ale w końcu się ukazał.

Mateusz Woźniak stworzył bardzo ciekawy poradnik skierowany do osób, które chcą otworzyć własny biznes. Znajdziesz tam również mój komentarz – oczywiście o znakach towarowych 🙂

Dlaczego warto zapoznać się z treścią ebooka pt.:

70 sekund do własnej firmy

Mówiąc krótko – praktyczne informacje.

I to nie te, które znajdziesz na pierwszym lepszym portalu o biznesie. Autor już na początku odradza pójście na łatwiznę w wyborze nazwy. Niestety i on zauważył, że niektórzy bywają w tej kwestii mało kreatywni. Jeżeli właściciel ma na imię Dariusz jego firma z dużym prawdopodobieństwem będzie określana jako: Darex, Darpol, Dartrans. Sam wspominałem o tym przy okazji tego wpisu.

Zabezpiecz swoją nazwę

Co bardzo mnie ucieszyło, już na początku “70 sekund do własnej firmy” przeczytasz o bardzo ważnej kwestii. O ochronie prawnej znaku towarowego. Z doświadczenia wiem, że osoby, które dopiero rozkręcają swoje przedsiębiorstwa zajmują się bieżącymi problemami. Najważniejsze stają się sprawy związane z produkcją, pozyskaniem klienta, tworzeniem strony www czy transportem. W tym wszystkim zapomina się o najważniejszym – o ochronie marki.

Wybór odpowiedniej nazwy

Dalej przeczytasz o praktycznych radach, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniej nazwy. To oczywiste, że musi ona być łatwa do zapamiętania i prosta. Jak jednak tego dokonać? Jakich błędów unikać? W tym rozdziale zostało to przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Autor zwraca też uwagę na istotną kwestię. Nazwa powinna budzić jednoznacznie pozytywne skojarzenia.

Identyfikacja wizualne

Wybór odpowiedniej nazwy to dopiero początek. Dobre logo, podobnie jak dobra nazwa powinna być unikalna, zapadająca w pamięć i przejrzysta. I znów znajdziesz tutaj wiece cennych uwag. Wystarczy wspomnieć o modnym obecnie minimalizmie. Z pewnością coś z tego Cię zainspiruje.

Twoja obecność w internecie

Mówi się, że jeżeli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Dziś to prawie jak truizm. Nie inaczej jest z informacjami o twojej firmie. Również tutaj dostajesz garść przydatnych informacji. Poczynając od wyboru dobrej domeny internetowej, poprzez elementy, z których powinna składać się dobra strona www. Szczególnie ta ostatnia kwestia to prawdziwa kopalnia wiedzy!

Opisałem tutaj tylko wybrane rozdziały, aby zachęcić Cię do kliknięcia w link. Uważam, że ebook 70 sekund do własnej firmy, to przystępnie napisane, wartościowe kompendium wiedzy. Oczywiście poruszające ledwie wycinek spraw o których powinni wiedzieć przedsiębiorcy. Mimo wszystko są to kwestie elementarne, które dobrze przemyślane mogą tylko pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Osobiście zawsze chętnie wspieram inicjatywy, które rozpowszechniają pożyteczną wiedzę 🙂

Miłej lektury

 

Interesuje Cię prawna ochrona marki?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.
Dodatkowo jako gratis otrzymasz mój eBook pt.:
„10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O OCHRONIE MARKI”


Mikołaj Lech

Mikołaj Lech

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się ze mną:
+48 575 999 410,
mikolaj@lech.bydgoszcz.pl
Mikołaj Lech

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Damian Styczeń 16, 2014 o 14:21

Bardzo ciekawy i rzeczowy wpis.Bardzo mi się podoba ten blog. Dlatego dodaję go do mojej listy najlepszych blogów prawniczych http://blogi-o-prawie.blogspot.com/ . Liczę na więcej ciekawych wpisów.

Odpowiedz

Mikołaj Lech Styczeń 16, 2014 o 15:18

Dziękuję, cieszę się, że tak wysoko go Pan ocenia. Przy okazji polecam również drugi blog na którym opisuję wzory przemysłowe.

Pozdrawiam

Odpowiedz

Mirek Styczeń 19, 2014 o 15:15

Dzięki za ebooka, z tego co widzę zapowiada się dobrze

Odpowiedz

Luki-blogi Luty 2, 2014 o 21:45

Bardzo podoba mi się Twój blog, który prowadzisz;). Ja z kolei zajmuję się prowadzeniem bloga-agregatora, który promuje najlepsze moim zdaniem blogi prawne. Będę wdzięczny, jeśli zechcesz zagościć na mojej liście, pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Patentowa LECH Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Patentowa LECH z siedzibą w Bydgoszczy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem mikolaj@lech.bydgoszcz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: